
NATURE'S PROTECTION Superior Care White dog Small breeds Insect - dry dog food - 1,5kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: NATURE'S PROTECTION
- Κωδικός: DLPNPOKAS0030
- Βάρος(kg): 1.54kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 12.80cm x 21.40cm x 27.40cm
- EAN: 4771317474414
21,26€
Χωρίς ΦΠΑ: 17,14€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Digestive support Allergy Gluten-free Grain-free Food hypersensitivity General health |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 6% |
| Crude fibres | 4% |
| Dog breed | Maltese All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Insects |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Grain intolerance Allergic Sensitive stomach Food alergy Reducing food intolerance |
| Product category | Dry food |
| Protein | 25% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 1.5 kg |
| Weight range | 1 kg - 1,9 kg |