
NATURAL TRAIL Insect Small Breed Hypoallergenic Diet - Dry Dog Food - 2 kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Natural Trail
- Κωδικός: DLPNTUKAS0004
- Βάρος(kg): 2.07kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 21.60cm x 13.30cm x 25.30cm
- EAN: 5906112480981
26,22€
Χωρίς ΦΠΑ: 21,15€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Allergy Grain-free Food hypersensitivity Monoprotein Chicken-free Gluten-free Digestive support |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.4% |
| Crude fibres | 5.5% |
| Dog breed | All breeds of small dogs Small dog breeds |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 11,3% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Insects |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Grain intolerance Food alergy Proper digestion Allergic |
| Product category | Dry food |
| Protein | 25% |
| Seasonal offer | Summer with your pet |
| Series | NATURAL TRAIL Monoprotein |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 1.5 kg |
| Weight range | 1 kg - 1,9 kg |
