
JOSERA Mini Lamb - dry dog food - 900g
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: JOSERA
- Κωδικός: DLPJOSKAS0073
- Βάρος(kg): 0.93kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 8.00cm x 18.00cm x 19.00cm
- EAN: 4032254785217
9,40€
Χωρίς ΦΠΑ: 7,58€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Grain-free Hair and skin Digestive support General health Monoprotein Allergy Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 8.5% |
| Crude fibres | 2.5% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 17% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Skin and coat Grain intolerance General health Proper digestion Sensitive stomach Food alergy |
| Product category | Dry food |
| Protein | 25% |
| Series | JOSERA Super Premium |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 900 g |
| Weight range | 500 g - 999 g |