
JOHN DOG Fresh Junior Small breeds Veal with rabbit - dry dog food - 3kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: JOHN DOG
- Κωδικός: DLPJDOKAS0054
- Βάρος(kg): 3.10kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 11.90cm x 27.40cm x 23.90cm
- EAN: 5903769014514
32,10€
Χωρίς ΦΠΑ: 25,89€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Muscle building Grain-free Food hypersensitivity Growth period Gluten-free General health Allergy |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 8.6% |
| Crude fibres | 3.5% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 20% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Veal |
| Moisture content | 10% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Growth period Allergic Food alergy Protection of muscle mass General health Sensitive stomach Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 35% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 3 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
