





JOHN DOG Good Form Puppy Veal with lamb - dry dog food - 12 kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: JOHN DOG
- Κωδικός: DLPJDOKAS0004
- Βάρος(kg): 12.05kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 56.00cm x 38.00cm x 15.00cm
- EAN: 5903769008193
66,81€
Χωρίς ΦΠΑ: 53,88€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Chicken-free Gluten-free General health Hair and skin Growth period |
| Age of the pet | Junior |
| Animal type(s) | Dog |
| Breed size | Every size (2 - 80kg) |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.5% |
| Crude fibres | 2.5% |
| Dog breed | Any breed |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 18% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Health effects | General health |
| Lactose free | Yes |
| Main flavor | Lamb Veal |
| Moisture content | 9% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet food flavor | Veal Lamb |
| Pet life stage | Puppy |
| Pet specific needs | No specific needs |
| Preservative free | Y |
| Product category | Dry food |
| Protein | 26% |
| Size of breed | Suitable for all breeds |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
