
HILL's PD Canine Liver Care l/d - dry dog food - 4 kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Hill's
- Κωδικός: DLZHLSKSP0111
- Βάρος(kg): 4.05kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 8.00cm x 37.00cm x 30.00cm
- EAN: 052742041797
51,99€
Χωρίς ΦΠΑ: 41,92€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Sick liver For seniors |
| Age of the pet | Senior Adult |
| Animal type(s) | Dog |
| Breed size | Every size (2 - 80kg) |
| Calcium | 0.78% |
| Category | For dog |
| Crude ash | 5.2% |
| Dog breed | Any breed |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 21.9% |
| Fiber content (%) | 2,4% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Health effects | Support of liver function, reduction of copper accumulation in the liver |
| Lactose free | Yes |
| Magnesium content | 0.12% |
| Main flavor | Poultry |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet food flavor | Meat |
| Pet life stage | Mature |
| Pet specific needs | Liver disease |
| Phosphorus | 0.55% |
| Potassium content | 0.86% |
| Preservative free | Y |
| Product category | Dry food Veterinary diet |
| Protein | 16,8% |
| Series | Hill's Prescription Diet |
| Size of breed | Suitable for all breeds |
| Sodium | 0.17% |
| Soy free | Yes |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 4 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
