







FOLK Medium and large breeds Traditional Greater Poland duck with rabbit, apples and marjoram - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Folk
- Κωδικός: DLPFLKKAS0001
- Βάρος(kg): 12.19kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 17.10cm x 71.10cm x 34.70cm
- EAN: 5906731520884
108,32€
Χωρίς ΦΠΑ: 87,35€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Muscle building Allergy Supporting immunity Grain-free Food hypersensitivity General health Hair and skin Digestive support Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 6.8% |
| Crude fibres | 3.9% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Duck |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Heart Food alergy Allergic Protection of muscle mass Strong immunity Skin and coat Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 26% |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
