







FOLK Medium and large breeds Traditional polish meat feast with rabbit, lamb and quail - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Folk
- Κωδικός: DLPFLKKAS0012
- Βάρος(kg): 12.17kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 47.40cm x 38.40cm x 19.40cm
- EAN: 5906731521041
122,69€
Χωρίς ΦΠΑ: 98,94€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | General health Gluten-free Muscle building Grain-free Food hypersensitivity Allergy Supporting immunity Hair and skin Digestive support |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 6.8% |
| Crude fibres | 3.9% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 14% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Rabbit |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Protection of muscle mass Sensitive stomach Food alergy Heart Skin and coat Allergic Strong immunity |
| Product category | Dry food |
| Protein | 25% |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
