







FOLK Medium and large breeds Traditional masurian venison stew with beets and cranberries - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Folk
- Κωδικός: DLPFLKKAS0007
- Βάρος(kg): 7.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 60.90cm x 15.50cm x 43.90cm
- EAN: 5906731520969
111,73€
Χωρίς ΦΠΑ: 90,10€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Gluten-free General health Grain-free Food hypersensitivity Allergy Muscle building Supporting immunity Hair and skin Digestive support |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 6.8% |
| Crude fibres | 3.9% |
| Dog breed | All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Deer |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Heart Skin and coat Protection of muscle mass Strong immunity Food alergy Allergic Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 26% |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
