







FOLK Junior Small breeds Gentle meal for puppy with rabbit, veal and carrot - dry dog food - 1,6kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Folk
- Κωδικός: DLPFLKKAS0015
- Βάρος(kg): 1.65kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 22.60cm x 22.70cm x 10.90cm
- EAN: 5906731523427
27,70€
Χωρίς ΦΠΑ: 22,34€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Digestive support Growth period Gluten-free Grain-free General health Muscle building Allergy Monoprotein |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 8% |
| Crude fibres | 4% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15.5% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Rabbit |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Growth period Sensitive stomach Allergic Food alergy |
| Product category | Dry food |
| Protein | 28% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 1.6 kg |
| Weight range | 1 kg - 1,9 kg |
