





FISH4DOGS Superior Senior Medium Complete Salmon - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: FISH4DOGS
- Κωδικός: DLPF4DKAS0002
- Βάρος(kg): 12.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.00cm x 55.00cm x 37.00cm
- EAN: 5060084826731
119,05€
Χωρίς ΦΠΑ: 96,01€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Sterilization Overweight Chicken-free Gluten-free Grain-free Pancreas Diabetes |
| Age of the pet | Senior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7% |
| Crude fibres | 3.5% |
| Dog breed | All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 7% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Salmon |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Pancreatic insufficiency Help to maintain a healthy weight Inflammation of the pancreas Tendency to be overweight Spayed or neutered Diabetes |
| Product category | Dry food |
| Protein | 22% |
| Series | FISH4DOGS Superior |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
