
FISH4DOGS Superior Senior Salmon - dry dog food - 6kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: FISH4DOGS
- Κωδικός: DLPF4DKAS0013
- Βάρος(kg): 6.10kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 30.00cm x 18.00cm x 39.00cm
- EAN: 5060084826762
62,98€
Χωρίς ΦΠΑ: 50,79€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Pancreas General health Monoprotein Sterilization Hair and skin Digestive support Overweight Allergy Chicken-free Gluten-free For seniors Grain-free Gastrointestinal problems Food hypersensitivity Diabetes Muscle building |
| Age of the pet | Senior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7% |
| Crude fibres | 3.5% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 7% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Salmon |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | For elimination diets Food alergy Reducing food intolerance Help to maintain a healthy weight Tendency to be overweight Skin and coat Spayed or neutered Sterilised Sensitive stomach Pancreatic insufficiency Allergic Grain intolerance Protection of muscle |
| Product category | Dry food |
| Protein | 22% |
| Series | FISH4DOGS Superior |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 6 kg |
| Weight range | 5 kg - 9,9 kg |
