



FISH4DOGS Finest Salmon Large breeds - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: FISH4DOGS
- Κωδικός: DLPF4DKAS0011
- Βάρος(kg): 12.22kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 45.10cm x 38.60cm x 19.40cm
- EAN: 5056008807894
114,80€
Χωρίς ΦΠΑ: 92,58€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Grain-free Gastrointestinal problems Food hypersensitivity Muscle building Allergy Chicken-free Gluten-free Hair and skin Digestive support Monoprotein General health |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.5% |
| Crude fibres | 2.5% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 12% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Salmon |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Grain intolerance Protection of muscle mass Hair loss Allergic Food alergy Reducing food intolerance Improve skin health For elimination diets Skin and coat Sensitive stomach Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 26% |
| Series | FISH4DOGS Finest |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
