



EDEN 80/20 Fish Cuisine Medium & Large - dry dog food - 2kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Eden
- Κωδικός: DLPEDEKAS0016
- Βάρος(kg): 2.05kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 20.00cm x 31.00cm x 10.00cm
- EAN: 5060438810249
33,82€
Χωρίς ΦΠΑ: 27,27€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Hair and skin Digestive support Chicken-free Gluten-free Grain-free Supporting immunity Muscle building Joint support |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 11% |
| Crude fibres | 3% |
| Dog breed | All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 14% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Fish |
| Moisture content | 8% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Skin and coat Reducing food intolerance Protection of joints Protection of muscle mass Strong immunity Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 43% |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 2 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
