
CANAGAN Scottish Salmon Small Breeds dry dog food 2kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Canagan
- Κωδικός: DLPCGNKAS0020
- Βάρος(kg): 2.04kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 24.30cm x 13.40cm x 21.10cm
- EAN: 5029040011451
27,55€
Χωρίς ΦΠΑ: 22,22€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | General health Allergy Grain-free Chicken-free Gluten-free Sick urinary tract Stress relief Hair and skin Digestive support Diabetes Joint support Hairball control |
| Age of the pet | At any age |
| Category | For dog |
| Crude ash | 9% |
| Crude fibres | 3.5% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 17% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Salmon |
| Moisture content | 8.5% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Protection of the digestive tract Joints development Skin and coat Urinary tract control Grain intolerance Allergic Protection of joints Urinary system protection Food alergy Sensitive stomach Diabetes General health |
| Product category | Dry food |
| Protein | 33% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 2 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
