
CANAGAN Country Game duck, venison and rabbit Small Breeds dry dog food 2kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Canagan
- Κωδικός: DLPCGNKAS0001
- Βάρος(kg): 2.05kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 22.60cm x 14.10cm x 20.60cm
- EAN: 5029040011550
32,55€
Χωρίς ΦΠΑ: 26,25€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Hair and skin Digestive support General health Grain-free Food hypersensitivity Allergy Sick urinary tract Gluten-free Diabetes Joint support |
| Age of the pet | At any age |
| Category | For dog |
| Crude ash | 10% |
| Crude fibres | 3% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 19% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Duck |
| Moisture content | 8.5% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Diabetes Food alergy General health Allergic Skin and coat Protection of joints Protection of the digestive tract Joints development Sensitive stomach Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 36% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 2 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
