
BIOFEED Tasty Life Junior medium and large Beef - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BIOFEED
- Κωδικός: DLPBFDKAS0070
- Βάρος(kg): 12.10kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 20.00cm x 38.00cm x 51.00cm
- EAN: 5906744519912
47,50€
Χωρίς ΦΠΑ: 38,30€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | General health Growth period |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 9.3% |
| Crude fibres | 3% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 19% |
| Gluten free | No |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Beef |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Growth period |
| Preservative free | Y |
| Product category | Dry food |
| Protein | 29% |
| Series | BIOFEED Tasty Life |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
