



BALTICA Nutraceutic Hypoallergenic S Rabbit with rice - dry dog food - 1kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BALTICA
- Κωδικός: DLPBA5KAS0037
- Βάρος(kg): 1.05kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 8.00cm x 19.00cm x 22.00cm
- EAN: 5905996520608
14,04€
Χωρίς ΦΠΑ: 11,32€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Monoprotein Chicken-free Gluten-free Digestive support Food hypersensitivity General health Muscle building |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 9% |
| Crude fibres | 3.5% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 14% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Rabbit |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Fussy Proper digestion Food alergy Reducing food intolerance Allergic |
| Product category | Dry food |
| Protein | 26% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 1 kg |
| Weight range | 1 kg - 1,9 kg |