
BALTICA Nutraceutic Hypoallergenic Light M Fish with rice - dry dog food - 1kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BALTICA
- Κωδικός: DLSBA5ZWI0007
- Βάρος(kg): 1.05kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 8.50cm x 18.20cm x 18.20cm
- EAN: 5903999105518
12,69€
Χωρίς ΦΠΑ: 10,24€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Muscle building Monoprotein Sterilization Food hypersensitivity Digestive support General health Chicken-free Gluten-free Overweight |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7% |
| Crude fibres | 4.5% |
| Dog breed | All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 7% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Fish |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Help to maintain a healthy weight Food alergy Reducing food intolerance Tendency to be overweight Spayed or neutered Sterilised Allergic Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 22% |
| Series | BALTICA Nutraceutic |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 1 kg |
| Weight range | 1 kg - 1,9 kg |