



BALTICA Natural & Balance Duck M/L dry dog food 3kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BALTICA
- Κωδικός: DLPBA5KAS0063
- Βάρος(kg): 3.09kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.60cm x 22.20cm x 32.60cm
- EAN: 5905996521728
23,60€
Χωρίς ΦΠΑ: 19,03€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Digestive support Muscle building Joint support Allergy General health Chicken-free Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 8% |
| Crude fibres | 3.5% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 14% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Duck |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Protection of joints Proper digestion General health Food alergy Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 24% |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | No |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 3 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |