



BALTICA Excellent Junior Salmon Large and X-large breeds - dry dog food - 3kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BALTICA
- Κωδικός: DLPBA5KAS0015
- Βάρος(kg): 3.08kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 8.50cm x 35.00cm x 21.00cm
- EAN: 5905996520899
36,87€
Χωρίς ΦΠΑ: 29,74€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | General health Monoprotein Muscle building Hair and skin Growth period Allergy Chicken-free Gluten-free Grain-free Food hypersensitivity |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 8% |
| Crude fibres | 3% |
| Dog breed | All breeds of giant dogs All breeds of large and giant dogs All breeds of large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Salmon |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Growth period Allergic Sensitive stomach Skin and coat Protection of muscle mass |
| Product category | Dry food |
| Protein | 28% |
| Size of breed | Large breed +45 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 3 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
