



BALTICA Excellent Hypoallergenic Junior L/XL Salmon - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BALTICA
- Κωδικός: DLPBA5KAS0061
- Βάρος(kg): 12.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 46.60cm x 18.00cm x 40.60cm
- EAN: 5903999105785
111,28€
Χωρίς ΦΠΑ: 89,74€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Allergy Muscle building Grain-free Food hypersensitivity Supporting immunity General health Hair and skin Digestive support Growth period Monoprotein Chicken-free Gluten-free |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 8% |
| Crude fibres | 3% |
| Dog breed | All breeds of giant dogs All breeds of large and giant dogs All breeds of large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Salmon |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | For elimination diets Food alergy Reducing food intolerance Skin and coat Sensitive stomach Grain intolerance Protection of muscle mass Allergic Strong immunity Growth period Strong and healthy bones |
| Product category | Dry food |
| Protein | 28% |
| Series | BALTICA Excellent |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Large breed +45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
