



BALTICA Excellent Hypoallergenic Adult Large and X-Large breeds Salmon - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BALTICA
- Κωδικός: DLPBA5KAS0009
- Βάρος(kg): 12.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 11.00cm x 40.00cm x 68.00cm
- EAN: 5903999105037
111,28€
Χωρίς ΦΠΑ: 89,74€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Muscle building General health Monoprotein Hair and skin Digestive support Allergy Grain-free Food hypersensitivity Chicken-free Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 9% |
| Crude fibres | 3% |
| Dog breed | All breeds of large and giant dogs All breeds of large dogs All breeds of giant dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Salmon |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Skin and coat Proper digestion Allergic Food alergy Reducing food intolerance Fussy |
| Product category | Dry food |
| Protein | 28% |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Large breed +45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
