
ARQUIVET Fresh Ocean Fish - dry dog food - 10 kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: ARQUIVET
- Κωδικός: DLPARQKAS0004
- Βάρος(kg): 10.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 11.00cm x 39.00cm x 31.00cm
- EAN: 8435117891050
67,44€
Χωρίς ΦΠΑ: 54,39€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | General health Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Animal type(s) | Dog |
| Breed size | Every size (2 - 80kg) |
| Category | For dog |
| Crude ash | 6% |
| Crude fibres | 1.5% |
| Dog breed | Any breed |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 17% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Health effects | General health |
| Lactose free | Yes |
| Main flavor | Fish |
| No artificial additives | Yes |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet food flavor | Fish |
| Pet life stage | Mature |
| Pet specific needs | No specific needs |
| Product category | Dry food Semi-moist food |
| Protein | 27% |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Small breed 5 - 10 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Sugar free | No data available |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 10 kg |
| Weight range | 5 kg - 9,9 kg |