







ADDVENA Power of Nature Adult Sensitive Small Lamb - dry dog food - 10kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: ADDVENA
- Κωδικός: DLPAD1KAS0014
- Βάρος(kg): 10.05kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 36.00cm x 47.00cm x 15.00cm
- EAN: 5906395581238
113,71€
Χωρίς ΦΠΑ: 91,70€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Grain-free Food hypersensitivity Hair and skin Digestive support Supporting immunity General health Overweight Allergy Muscle building Chicken-free Gluten-free Monoprotein Joint support |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.1% |
| Crude fibres | 4.8% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 8.7% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Grain intolerance Protection of muscle mass Food alergy Reducing food intolerance Improve skin health Help to maintain a healthy weight Strong immunity Vitality Allergic General health Fussy Protection of the digestive tract Tendency to be overweight Skin |
| Product category | Dry food |
| Protein | 21,9% |
| Series | ADDVENA Power of Nature |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 10 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
