









ADDVENA Power of Nature Junior Small Lamb - dry dog food - 10kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: ADDVENA
- Κωδικός: DLPAD1KAS0002
- Βάρος(kg): 10.07kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 36.00cm x 44.00cm x 11.00cm
- EAN: 5906395581948
110,47€
Χωρίς ΦΠΑ: 89,09€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Chicken-free Gluten-free Monoprotein Supporting immunity Pregnancy and lactation Allergy Muscle building Grain-free Food hypersensitivity Hair and skin Digestive support Growth period General health Joint support |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.2% |
| Crude fibres | 3.8% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15.5% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Strong immunity Growth period, pregnancy and lactation General health Skin and coat Allergic Grain intolerance Protection of muscle mass Protection of joints Growth period Vitality Sensitive stomach Food alergy Reducing food intolerance Improve skin healt |
| Product category | Dry food |
| Protein | 29.5% |
| Series | ADDVENA Power of Nature |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 10 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
