







ADDVENA Power of Nature Senior Small Lamb - dry dog food - 10kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: ADDVENA
- Κωδικός: DLPAD1KAS0010
- Βάρος(kg): 10.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 17.50cm x 45.50cm x 35.50cm
- EAN: 5906395581788
109,22€
Χωρίς ΦΠΑ: 88,08€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Joint support Hair and skin Digestive support Overweight Allergy Supporting immunity Monoprotein General health Chicken-free Gluten-free Grain-free Food hypersensitivity Muscle building |
| Age of the pet | Senior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.3% |
| Crude fibres | 4.8% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 9% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Grain intolerance Protection of muscle mass For elimination diets Protection of joints Proper digestion Fussy Protection of the digestive tract Tendency to be overweight Skin and coat Allergic Vitality Sensitive stomach Food alergy Reducing food intoleran |
| Product category | Dry food |
| Protein | 22% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 10 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |