









ADDVENA Power of Nature Adult Small Lamb - dry dog food - 10kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: ADDVENA
- Κωδικός: DLPAD1KAS0006
- Βάρος(kg): 10.06kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 36.00cm x 42.00cm x 15.00cm
- EAN: 5906395581764
109,22€
Χωρίς ΦΠΑ: 88,08€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Muscle building Monoprotein Grain-free Food hypersensitivity Hair and skin Digestive support Supporting immunity General health Chicken-free Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.3% |
| Crude fibres | 3.7% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Skin and coat Fussy Protection of the digestive tract Food alergy Reducing food intolerance Improve skin health Vitality General health Proper digestion For elimination diets Grain intolerance Protection of muscle mass Allergic Strong immunity Sensitive s |
| Product category | Dry food |
| Protein | 28% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 10 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |