









ADDVENA Boosted by superfoods Junior Medium/Large Beef - dry dog food - 10kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: ADDVENA
- Κωδικός: DLPAD1KAS0019
- Βάρος(kg): 10.06kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 35.50cm x 14.00cm x 37.00cm
- EAN: 5906395581832
96,37€
Χωρίς ΦΠΑ: 77,72€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Hair and skin Chicken-free Grain-free Food hypersensitivity Gluten-free Supporting immunity Pregnancy and lactation General health Digestive support Growth period Muscle building |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 6.2% |
| Crude fibres | 2.9% |
| Dog breed | All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15,1% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Beef |
| Moisture content | 8% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Proper digestion Skin and coat Growth period Grain intolerance Protection of muscle mass General health Sensitive stomach Fussy Protection of the digestive tract Strong immunity Growth period, pregnancy and lactation |
| Product category | Dry food |
| Protein | 28.1% |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 10 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |