









ADDVENA Boosted by superfoods Adult Small Beef - dry dog food - 2,5kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: ADDVENA
- Κωδικός: DLPAD1KAS0020
- Βάρος(kg): 2.54kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 24.50cm x 11.50cm x 22.00cm
- EAN: 5906395581849
35,51€
Χωρίς ΦΠΑ: 28,64€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Chicken-free Gluten-free General health Grain-free Food hypersensitivity Muscle building Hair and skin Digestive support Supporting immunity |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 6.2% |
| Crude fibres | 2.9% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15,1% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Beef |
| Moisture content | 8% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | General health Proper digestion Fussy Protection of the digestive tract Grain intolerance Protection of muscle mass Strong immunity Skin and coat Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 28.1% |
| Series | ADDVENA Boosted by superfoods |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 2.5 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |