



ACANA Dog Adult Large breed - dry dog food - 17kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: ACANA
- Κωδικός: DLSANAZWI0051
- Βάρος(kg): 17.10kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 18.00cm x 40.00cm x 55.00cm
- EAN: 064992521172
143,99€
Χωρίς ΦΠΑ: 116,12€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Gluten-free Grain-free General health Muscle building |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7% |
| Crude fibres | 6% |
| Dog breed | All breeds of large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Poultry |
| Moisture content | 12% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Protection of muscle mass |
| Product category | Dry food |
| Protein | 31% |
| Series | ACANA Dog |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 17 kg |
| Weight range | 16 kg - 30 kg |
