
Veggiedent Fresh S (5 10 kg) dog treat 456 g
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Virbac
- Κωδικός: DLPVIBPRZ0003
- Βάρος(kg): 0.25kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 6.00cm x 15.00cm x 13.00cm
- EAN: 3597133089004
15,15€
Χωρίς ΦΠΑ: 12,22€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Dental |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 1.8% |
| Crude fibres | 1.3% |
| Dog breed | All breeds of large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 0,9% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sachet |
| Pet specific needs | Bad breath Reduction of tartar formation Teeth Prevention of the development of tartar and tartar re-formation |
| Product category | Dog chew |
| Protein | 19% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | N |
| Sugar free | No |
| Type of treat | Chewable Dental |
| Veterinary classification | Delicacy Chewable products |
| Warnings | Do not use as a substitute for a balanced diet. Store in a dry and cool place. Keep out of the reach of children. |
| Weight | 465 g |
| Weight range | 201 g - 499 g |