



VIRBAC Movoflex S Joints - supplements for dogs - 30 pcs
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Virbac
- Κωδικός: DLPVIBPRZ0005
- Βάρος(kg): 0.23kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 7.20cm x 10.00cm x 7.20cm
- EAN: 3597133099553
48,81€
Χωρίς ΦΠΑ: 39,36€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Joint support |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 2.5% |
| Crude fibres | 2% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 8.7% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Plastic jar |
| Pet specific needs | Protection of joints Joints development Osteoarthritis |
| Product category | Vitamins and supplements |
| Protein | 10,1% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | No |
| Veterinary classification | Dietary supplement |
| Warnings | Keep out of the reach of children. Store in a dry and cool place. Do not use as a substitute for a balanced diet. |
| Weight | 200 g |
| Weight range | 0 g - 200 g |
