
VIRBAC Veggiedent Zen XS -dog treat - 114g
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Virbac
- Κωδικός: DLPVIBPRZ0012
- Βάρος(kg): 0.14kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 4.00cm x 15.00cm x 13.00cm
- EAN: 3597133083033
14,19€
Χωρίς ΦΠΑ: 11,45€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Dental Stress relief Chicken-free Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 1.9% |
| Crude fibres | 1.3% |
| Dog breed | All breeds of miniature dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 0.7% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sachet |
| Pet specific needs | Reduction of tartar formation Oral hygiene General health Teeth Stress Prevention of the development of tartar and tartar re-formation Bad breath |
| Product category | Treat |
| Protein | 18.5% |
| Size of breed | Mini 2.5 - 5 kg |
| Soy free | N |
| Sugar free | No |
| Type of treat | Dental Chewable |
| Veterinary classification | Chewable products Delicacy |
| Warnings | Store in a dry and cool place. Keep out of the reach of children. Do not use as a substitute for a balanced diet. |
| Weight | 114 g |
| Weight range | 0 g - 200 g |