









ROYAL CANIN Maxi Ageing Loaf - wet dog food - 410g
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Royal Canin
- Κωδικός: DLPROYKAM0008
- Βάρος(kg): 0.47kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 7.30cm x 7.30cm x 11.20cm
- EAN: 9003579029930
5,69€
Χωρίς ΦΠΑ: 4,59€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Supporting immunity Muscle building |
| Age of the pet | Senior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 1.6% |
| Crude fibres | 0.8% |
| Dog breed | All breeds of large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 5.2% |
| Gluten free | No |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Meat |
| Moisture content | 80% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Can |
| Pet specific needs | Vitality Protection of muscle mass Strong immunity |
| Product category | Wet food |
| Protein | 8.4% |
| Series | ROYAL CANIN Size Health Nutrition |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place. Use before the expiry date. Not intended for human consumption. |
| Weight | 410 g |
| Weight range | 201 g - 499 g |