
OASY One Protein Adult Medium/Large Wild Boar - wet dog food - 400g
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Oasy
- Κωδικός: DLPOASKAM0015
- Βάρος(kg): 0.46kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 7.30cm x 7.40cm x 11.00cm
- EAN: 8053017346175
3,82€
Χωρίς ΦΠΑ: 3,08€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Monoprotein Grain-free Food hypersensitivity General health Supporting immunity Allergy Muscle building Hair and skin Digestive support Chicken-free Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 2.5% |
| Crude fibres | 0.7% |
| Dog breed | All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 6.5% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Boar |
| Moisture content | 80% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Can |
| Pet specific needs | Grain intolerance Protection of muscle mass Protection of the digestive tract General health Allergic Strong immunity For elimination diets Proper digestion Food alergy Reducing food intolerance Improve skin health Skin and coat Sensitive stomach |
| Product category | Wet food |
| Protein | 8.5% |
| Series | OASY One Protein |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Use before the expiry date. Store in a dry and cool place. Not intended for human consumption. |
| Weight | 400 g |
| Weight range | 201 g - 499 g |