
OASY One Protein Adult Medium/Large Lamb - wet dog food - 400g
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Oasy
- Κωδικός: DLPOASKAM0012
- Βάρος(kg): 0.46kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 7.30cm x 7.40cm x 11.00cm
- EAN: 8053017342320
3,82€
Χωρίς ΦΠΑ: 3,08€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | General health Monoprotein Supporting immunity Muscle building Chicken-free Gluten-free Allergy Hair and skin Digestive support Grain-free Food hypersensitivity |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 2% |
| Crude fibres | 0.7% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 6% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| Moisture content | 81% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Can |
| Pet specific needs | Protection of the digestive tract Allergic For elimination diets Grain intolerance Protection of muscle mass Proper digestion Skin and coat Strong immunity Food alergy Reducing food intolerance Improve skin health General health Sensitive stomach |
| Product category | Wet food |
| Protein | 8.5% |
| Series | OASY One Protein |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Use before the expiry date. Not intended for human consumption. Store in a dry and cool place. |
| Weight | 400 g |
| Weight range | 201 g - 499 g |