
OASY One Protein Adult Medium/Large Duck - wet dog food - 400g
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Oasy
- Κωδικός: DLPOASKAM0016
- Βάρος(kg): 0.46kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 7.30cm x 7.40cm x 11.00cm
- EAN: 8054329511992
3,82€
Χωρίς ΦΠΑ: 3,08€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Allergy Monoprotein Supporting immunity Muscle building Digestive support Grain-free Food hypersensitivity General health Gluten-free Hair and skin Chicken-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 3% |
| Crude fibres | 0.5% |
| Dog breed | All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 6% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Duck |
| Moisture content | 81% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Can |
| Pet specific needs | Proper digestion Skin and coat Allergic Grain intolerance Protection of muscle mass Food alergy Reducing food intolerance Improve skin health Strong immunity General health For elimination diets Protection of the digestive tract Sensitive stomach |
| Product category | Wet food |
| Protein | 8% |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place. Not intended for human consumption. Use before the expiry date. |
| Weight | 400 g |
| Weight range | 201 g - 499 g |