









Western Digital Red WD SA500 SATA SSD 2,5"/7 mm POWERED BY SANDISK 1 TB
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: WD
- Κωδικός: WLONONWCRGIR3
- Βάρος(kg): 0.09kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 2.00cm x 10.00cm x 13.00cm
- EAN: 0718037872384
393,88€
Χωρίς ΦΠΑ: 317,65€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Certification | FCC, UL, TUV, KC, BSMI, VCCI |
| Component for | PC/Laptop |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Depth | 100.2 mm |
| Guarantee | G024M |
| Hardware encryption | No |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Height | 7 mm |
| Interface | Serial ATA III |
| Mean time between failures (MTBF) | 1750000 h |
| Memory type | 3D NAND |
| Non-operating vibration | 4.9 G |
| NVMe | No |
| Operating shock | 1500 G |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 C |
| Operating vibration | 5 G |
| Operating voltage | 5 V |
| Power consumption (read) | 2.55 W |
| Power consumption (sleep) | 0.012 W |
| Power consumption (write) | 3.75 W |
| Random read (4KB) | 95000 IOPS |
| Random write (4KB) | 85000 IOPS |
| Read speed | 530 MB/s |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 85 C |
| TBW rating | 600 |
| Uncorrectable Bit Error Rate (UBER) | 1 per 10^17 bits read |
| Weight | 37.4 g |
| Width | 69.8 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Write speed | 560 MB/s |
