











ICY BOX IB-3740-C31 HDD/SSD enclosure Black 2.5/3.5"
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: RAIDSONIC
- Κωδικός: WLONONWCRPNEM
- Βάρος(kg): 1.87kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 23.50cm x 19.70cm x 17.00cm
- EAN: 4250078167044
248,55€
Χωρίς ΦΠΑ: 200,44€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input current | 1.6 A |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output current | 5 A |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Cable length | 1 m |
| Cables included | USB Type-C |
| Chipset | VIALabs VL820, VL715 |
| Country of origin | Taiwan |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 127 mm |
| Fan diameter | 8 cm |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 84718000 |
| Height | 170 mm |
| LED indicators | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Manual | Yes |
| Master (outer) case gross weight | 20.6 kg |
| Master (outer) case height | 290 mm |
| Master (outer) case length | 503 mm |
| Master (outer) case width | 606 mm |
| Material | Aluminium, Plastic |
| Maximum storage capacity | 10 TB |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Number of storage drives supported | 4 |
| On/off switch | Yes |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 270 mm |
| Package weight | 3.43 kg |
| Package width | 295 mm |
| Plug and Play | Yes |
| Power consumption (max) | 60 W |
| Power source type | DC |
| Product colour | Black |
| Product type | HDD/SSD enclosure |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| RAID levels | JBOD |
| Screwdriver included | Yes |
| Screws included | Yes |
| Storage drive size | 2.5/3.5" |
| Supported storage drive interfaces | Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| UASP support | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector gender | Female |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB ports quantity | 1 |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Weight | 2.13 kg |
| Width | 225 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
