





Western Digital Ultrastar DC SN655 30.7 TB U.3 PCI Express 4.0 NVMe TLC 3D NAND ISE (0TS2509)
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Western Digital
- Κωδικός: DETWDISSD0121
- Βάρος(kg): 0.15kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 2.00cm x 10.00cm x 7.50cm
21.886,03€
Χωρίς ΦΠΑ: 17.650,02€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Component for | Server/workstation |
| Depth | 100.3 mm |
| Guarantee | G060M |
| Hardware encryption | Yes |
| Height | 14.9 mm |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 2500000 h |
| Memory type | TLC 3D NAND |
| NVMe | Yes |
| NVMe version | 1.4 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 C |
| Random read (4KB) | 10520000 IOPS |
| Random write (4KB) | 660000 IOPS |
| Read latency | 110 s |
| Read speed | 6100 MB/s |
| Server operating systems supported | Yes |
| SSD capacity | 30 TB |
| SSD form factor | U.3 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 C |
| Uncorrectable Bit Error Rate (UBER) | 1 per 10^15 bits read |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Weight | 147.3 g |
| Width | 69.8 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Write latency | 15 s |
| Write speed | 3400 MB/s |
