







GIGABYTE GAMING 240 ICE Liquid CPU Cooler- 2x120mm ARGB Fans, slide-in interlocking mechanism, DAISY-CHAIN, Intel LGA 1851 and AMD AM5 Compatible
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Gigabyte
- Κωδικός: WLONONWCRPNDD
- Βάρος(kg): 1.54kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 35.00cm x 22.60cm x 15.20cm
- EAN: 4719331555863
143,44€
Χωρίς ΦΠΑ: 115,68€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Base plate material | Copper |
| CPU bracket(s) | Yes |
| Fan diameter | 12 cm |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 25 x 2 mm |
| Fan noise level (max) | 35.8 dB |
| Fan noise level (min) | 13.8 dB |
| Fan speed (max) | 2200 RPM |
| Fan speed (min) | 500 RPM |
| Guarantee | G024M |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination LED | Yes |
| Material | Aluminium Copper |
| Maximum air pressure | 2.73 mmH2O |
| Maximum airflow | 61.61 cfm |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Number of fans supported | 3 |
| Package depth | 350 mm |
| Package height | 143 mm |
| Package weight | 1.54 kg |
| Package width | 221.5 mm |
| Product colour | White |
| Pump bearing technology | Ceramic bearing |
| Pump depth | 6.6 cm |
| Pump height | 6.3 cm |
| Pump motor speed (max) | 4500 RPM |
| Pump width | 6.6 cm |
| Radiator depth | 12 cm |
| Radiator height | 3.5 cm |
| Radiator width | 28.4 cm |
| Suitable location | Processor |
| Supported processor sockets | Socket AM4 LGA 1851 LGA 1700 Socket AM5 |
| Thermal Design Power (TDP) | 300 W |
| Tube length | 39.5 cm |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Waterblock depth | 6.6 cm |
| Waterblock height | 6.3 cm |
| Waterblock width | 6.6 cm |
| Weight | 1.36 kg |
