













NZXT Kraken Elite 420 RGB Processor All-in-one liquid cooler 14 cm White 1 pc(s)
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: NZXT
- Κωδικός: WLONONWCRPBPM
- Βάρος(kg): 3.13kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 51.00cm x 20.00cm x 15.50cm
- EAN: 5056547204215
416,71€
Χωρίς ΦΠΑ: 336,05€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Base plate material | Copper |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Built-in display | Yes |
| Cable length | 600 m |
| Compatible processor series | AMD Ryzen 3000 Series Intel Core i5 Intel Celeron AMD Ryzen 5000 Series AMD Ryzen 7000 Series Intel Core i3 Intel Core i7 Intel Core i9 Intel Pentium AMD Ryzen 9000 Series |
| Compliance certificates | RoHS VCCI |
| Depth | 26 mm |
| Display size (HxV) | 69 x 69 mm |
| Display type | IPS |
| Doesn't contain | Mercury Cadmium Lead |
| Fan connector | 8-pin |
| Fan current | 0.95 A |
| Fan diameter | 14 cm |
| Fan dimensions (W x D x H) | 140 x 140 x 26 mm |
| Fan power consumption | 11.4 W |
| Fan speed (max) | 2000 RPM |
| Fan speed (min) | 500 RPM |
| Fan static pressure | 3.2 mmH2O |
| Fan voltage | 12 V |
| Fan's mean time to failure (MTTF) | 60000 h |
| Guarantee | G024M |
| Height | 140 mm |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination LED | Yes |
| Material | Plastic Rubber |
| Maximum airflow | 98.61 cfm |
| Noise level | 34.5 dB |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Number of LEDs | 8 |
| Package type | Box |
| Product colour | White |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Pump current | 300 mA |
| Pump motor speed (max) | 2800 RPM |
| Pump motor speed (min) | 1200 RPM |
| Pump voltage | 12 V |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Radiator depth | 45.7 cm |
| Radiator height | 2.7 cm |
| Radiator material | Aluminum |
| Radiator width | 14 cm |
| Suitable location | Processor |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3) Socket AM5 LGA 1156 (Socket H) LGA 1700 LGA 1151 (Socket H4) LGA 1851 LGA 1200 (Socket H5) Socket AM4 LGA 1155 (Socket H2) |
| Tube length | 46 cm |
| Tube material | Rubber |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Warranty period | 6 year(s) |
| Width | 420 mm |
