











COUGAR CPU Water Cooling, Poseidon Elite 360, ARGB, White
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: COUGAR
- Κωδικός: WLONONWCROWAK
- Βάρος(kg): 2.08kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 33.00cm x 13.70cm x 21.50cm
- EAN: 4710483776564
148,00€
Χωρίς ΦΠΑ: 119,35€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC) RoHS CE |
| Country of origin | China |
| CPU bracket(s) | Yes |
| Depth | 121 mm |
| Fan connector | 4-pin |
| Fan current | 0.3 A |
| Fan diameter | 12 cm |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Fan noise level (max) | 33.5 dB |
| Fan power consumption | 3.6 W |
| Fan voltage | 12 V |
| Guarantee | G024M |
| Height | 27 mm |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination LED | Yes |
| LED connector type | 3-pin |
| LED power consumption (fan) | 3 W |
| LED voltage | 5 V |
| Maximum air pressure | 2.4 mmH2O |
| Maximum airflow | 62.53 cfm |
| Mounting kit | Yes |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Package depth | 465 mm |
| Package height | 143 mm |
| Package weight | 2.22 kg |
| Package width | 195.5 mm |
| Product colour | White |
| Pump connector | 3-pin |
| Pump current | 350 mA |
| Pump motor speed | 2700 RPM |
| Pump power consumption | 4.2 W |
| Pump voltage | 12 V |
| Radiator depth | 12.1 cm |
| Radiator height | 2.7 cm |
| Radiator material | Aluminum |
| Radiator width | 39.2 cm |
| Rotational speed (max) | 2200 RPM |
| Rotational speed (min) | 500 RPM |
| Screws included | Yes |
| Suitable location | Processor |
| Supported processor sockets | Socket FM2 LGA 1151 (Socket H4) LGA 1150 (Socket H3) Socket AM5 LGA 1155 (Socket H2) Socket AM3 Socket AM4 Socket FM1 Socket AM2 LGA 1851 LGA 1156 (Socket H) LGA 1700 LGA 1200 (Socket H5) LGA 1366 (Socket B) |
| Thermal pad included | Yes |
| Tube length | 40 cm |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Water block material | Copper |
| Waterblock depth | 7.33 cm |
| Waterblock height | 5.07 cm |
| Waterblock width | 8.29 cm |
| Weight | 770 g |
| Width | 392 mm |
