













COUGAR CPU Cooler FORZA 85 Essential
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: COUGAR
- Κωδικός: WLONONWCRPNC3
- Βάρος(kg): 1.87kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 23.50cm x 19.70cm x 17.00cm
- EAN: 4710483775048
72,13€
Χωρίς ΦΠΑ: 58,17€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Airflow | 143.53 m /h |
| Cable length | 0.2 m |
| Compatible processor series | Intel Core i7 Intel Core i9 Intel Core i5 Intel Core i3 |
| Depth | 135 mm |
| Fan bearing technology | Hydraulic bearing |
| Fan connector | 4-pin |
| Fan diameter | 12 cm |
| Fan noise level (max) | 34.5 dB |
| Guarantee | G024M |
| Heat pipes diameter | 6 mm |
| Height | 160 mm |
| Maximum air pressure | 4.24 mmH2O |
| Maximum airflow | 82.48 cfm |
| Number of fan blades | 9 |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Number of heat pipes | 6 |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 188 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.51 kg |
| Package width | 180 mm |
| Power consumption (typical) | 3.36 W |
| Product colour | Black |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Radiator depth | 13.5 cm |
| Radiator height | 16 cm |
| Radiator width | 8.5 cm |
| Rated current | 0.28 A |
| Rated voltage | 12 V |
| Suitable location | Processor |
| Supported processor sockets | LGA 1151 (Socket H4) Socket AM2+ LGA 1150 (Socket H3) Socket AM5 LGA 1366 (Socket B) LGA 2066 Socket FM1 LGA 1156 (Socket H) LGA 1700 Socket FM2 Socket AM3+ Socket AM4 Socket AM2 LGA 1155 (Socket H2) Socket AM3 LGA 1200 (Socket H5) |
| Type | Heatsink/Radiator |
| Weight | 1.13 kg |
| Width | 110 mm |
