











COUGAR CPU Cooler FORZA 85 ARGB
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: COUGAR
- Κωδικός: WLONONWCRPNN4
- Βάρος(kg): 1.87kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 23.50cm x 19.70cm x 17.00cm
- EAN: 4710483776410
64,37€
Χωρίς ΦΠΑ: 51,91€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Airflow | 143.53 m /h |
| Base plate material | Copper |
| Cable length | 200 m |
| Compliance certificates | CE |
| Country of origin | China |
| Depth | 135 mm |
| Fan bearing technology | Hydro Dynamic Bearing (HDB) |
| Fan connector | 4-pin |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Fan power consumption | 2.76 W |
| Fan speed (max) | 2000 RPM |
| Fan speed (min) | 600 RPM |
| Fan voltage | 12 V |
| Guarantee | G024M |
| Heat pipes diameter | 6 mm |
| Height | 160 mm |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination LED | Yes |
| LED connector type | 3-pin |
| Maximum air pressure | 4.24 mmH2O |
| Maximum airflow | 82.48 cfm |
| Noise level (high speed) | 31.68 dB |
| Number of fan blades | 9 |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Number of heat pipes | 6 |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 188 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.65 kg |
| Package width | 180 mm |
| Product colour | Black |
| Rated current | 0.23 A |
| Suitable location | Processor |
| Supported processor sockets | LGA 1366 (Socket B) Socket FM1 LGA 1150 (Socket H3) Socket AM5 LGA 2011 (Socket R) Socket AM3+ LGA 1156 (Socket H) LGA 1700 LGA 1200 (Socket H5) LGA 1155 (Socket H2) Socket AM3 LGA 1151 (Socket H4) Socket AM2+ LGA 2066 Socket AM4 Socket FM2 Socket AM2 |
| Type | Air cooler |
| Weight | 1.15 kg |
| Width | 110 mm |
