













ARCTIC S8038-10K - 80 mm Server Fan - 4 Pieces
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Arctic Cooling
- Κωδικός: WLONONWCRGGWY
- Βάρος(kg): 0.70kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 18.60cm x 10.40cm x 8.20cm
- EAN: 4895213704311
88,72€
Χωρίς ΦΠΑ: 71,55€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Airflow | 173.3 m /h |
| Bearing type | Dual ball bearing |
| Fan connector | 4-pin |
| Fan current | 1.3 A |
| Fan diameter | 8 cm |
| Fan dimensions (W x D x H) | 80 x 80 x 38 mm |
| Fan speed (max) | 10000 RPM |
| Fan speed (min) | 500 RPM |
| Fan static pressure | 51 mmH2O |
| Fan voltage | 12 V |
| Fan weight | 151 g |
| Guarantee | G024M |
| Maximum airflow | 102 cfm |
| Number of fan blades | 5 |
| Number of fans | 4 fan(s) |
| Number of screws | 16 |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 70 C |
| Package depth | 185 mm |
| Package height | 78 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 700 g |
| Package width | 104 mm |
| Product colour | Black |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Rack capacity | 2U |
| Screws included | Yes |
| Starting voltage | 5.8 V |
| Suitable location | Processor |
| Type | Fan |