











GIGABYTE AORUS WATERFORCE II 360 ICE AIO Liquid CPU Cooler - 3x120mm ARGB Fans, slide-in interlocking mechanism, DAISY-CHAIN, Intel LGA 1851 and AMD AM5 Compatible
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Gigabyte
- Κωδικός: WLONONWCRPNTF
- Βάρος(kg): 2.45kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 46.60cm x 20.80cm x 14.60cm
- EAN: 4719331554019
167,10€
Χωρίς ΦΠΑ: 134,76€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Base plate material | Copper |
| CPU bracket(s) | Yes |
| Fan diameter | 12 cm |
| Fan noise level (max) | 36.9 dB |
| Fan noise level (min) | 12.8 dB |
| Fan speed (max) | 2300 RPM |
| Fan speed (min) | 800 RPM |
| Guarantee | G024M |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination LED | Yes |
| Material | Aluminium Copper |
| Maximum air pressure | 2.93 mmH2O |
| Maximum airflow | 64.95 cfm |
| Noise level | 36.9 dB |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Number of fans supported | 3 |
| Package depth | 470 mm |
| Package height | 143 mm |
| Package weight | 2.52 kg |
| Package width | 209 mm |
| Product colour | White |
| Pump bearing technology | Ceramic bearing |
| Pump depth | 7.28 cm |
| Pump height | 6.51 cm |
| Pump motor speed (max) | 3400 RPM |
| Pump motor speed (min) | 1600 RPM |
| Pump width | 7.28 cm |
| Radiator depth | 11.9 cm |
| Radiator height | 2.7 cm |
| Radiator width | 39.4 cm |
| Suitable location | Processor |
| Supported processor sockets | LGA 1155 (Socket H2) LGA 1150 (Socket H3) Socket AM5 LGA 1156 (Socket H) LGA 1700 LGA 1851 LGA 1151 (Socket H4) LGA 1200 (Socket H5) Socket AM4 |
| Thermal Design Power (TDP) | 300 W |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Warranty period | 5 year(s) |
