











Jabra Evolve2 85 - Link380c UC Stereo, Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Jabra
- Κωδικός: WLONONWCR5772
- Βάρος(kg): 0.90kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 18.80cm x 9.20cm x 22.70cm
- EAN: 5706991023190
475,63€
Χωρίς ΦΠΑ: 383,58€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 10-microphone technology | Yes |
| 2.5 mm connector | No |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Acoustic system | Closed |
| Applications supported | Jabra Direct Jabra Sound+ Jabra Xpress |
| Audio adapters included | Flight |
| Audio formats supported | AAC SBC |
| Auto power off | No |
| Auto-connect | No |
| Automatic volume adjustment | No |
| Battery capacity | 730 mAh |
| Battery charge indicator | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Battery recharge time | 2.3 h |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| BeamForming | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP HFP SBC HSP SPP AAC AVRCP |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bone conduction sensor | No |
| Cable length | 1.2 m |
| Cable length (imperial) | 9.91 cm (3.9") |
| Cables included | Audio (3.5mm) USB |
| Call management | Remote Call Control (RCC) |
| Carrying case | No |
| Certification | Alcatel-Lucent Avaya Cisco Unify Mitel Citrix |
| Charging case | No |
| Charging stand | No |
| Charging time | 140 min |
| Clear Voice technology | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Continuous audio playback time | 37 h |
| Continuous audio playback time (ANC on) | 32 h |
| Country of origin | China |
| Daisy chain | No |
| Depth | 198.6 mm |
| Depth (imperial) | 19.9 cm (7.82") |
| Detachable cable | Yes |
| Digital Signal Processing (DSP) | Yes |
| Driver unit | 4 cm |
| Ear coupling | Circumaural |
| Ear cushion type | Leatherette size L |
| Ear pad material | Faux leather |
| Easy pairing | No |
| Fast charging | Yes |
| FM radio | No |
| Foldable | Yes |
| Folding microphone | Yes |
| Frequency response (music mode) | 20 - 20 Hz |
| Frequency response (talk mode) | 100 - 8 Hz |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| HD voice | Yes |
| Headphone frequency | 20 - 20 Hz |
| Headphone sensitivity | 117 dB |
| Headset type | Binaural |
| Hearing protection technologies | Jabra IntelliTone Jabra SafeTone Sidetone Technology |
| Heart rate monitor | No |
| HearThrough | Yes |
| Height | 77.3 mm |
| Height (imperial) | 7.75 cm (3.05") |
| Impedance | 32 |
| In-ear pressure relief | No |
| LED indicators | Bluetooth Call |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Master (outer) case gross weight | 6.01 kg |
| Master (outer) case height | 300 mm |
| Master (outer) case length | 390 mm |
| Master (outer) case width | 250 mm |
| Maximum input power | 50 mW |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| Microphone frequency | 5 - 20 Hz |
| Microphone mute | Yes |
| Microphone sensitivity | -35 dB |
| Microphone type | Boom |
| Mobile operating systems supported | iOS Android |
| Motion sensor | Yes |
| Multipoint connectivity | No |
| Music playback | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Noise canceling | Yes |
| Noise canceling type | Active |
| Noise reduction | No |
| Number of microphones | 10 |
| Number of paired devices remembered | 8 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| On/off switch | No |
| Operating keys | Volume - Volume + |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 45 C |
| Optimized for | Unified Communication |
| Over the Air Updates (OTA) | No |
| Overall recycled content | 75% |
| Package depth | 227 mm |
| Package depth (imperial) | 22.7 cm (8.94") |
| Package height | 73 mm |
| Package height (imperial) | 7.29 cm (2.87") |
| Package type | Box |
| Package weight | 902 g |
| Package width | 188.5 mm |
| Package width (imperial) | 18.9 cm (7.42") |
| Packaging content | 3.5mm audio cable Headset Link 390 Bluetooth adapter USB cable 1.2m/3.9ft Carry case User documents Charging stand (SKU dependent) |
| Personalized Spatial Audio | Yes |
| Phonebook access profile (PBAP) | Yes |
| Power bass | No |
| Power consumption (standby) | 500 mA |
| Product colour | Black |
| Product made with recycled materials | Yes |
| Product type | Headset |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Protective pouch | Yes |
| Push-to-Talk (PTT) | No |
| Quantity | 1 |
| Quick start guide | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Rechargeable battery | Yes |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Refurbished | No |
| Replaceable battery | No |
| Speakerphone | No |
| Steel hinges | No |
| Storage temperature (T-T) | -5 - 45 C |
| Sustainability certificates | TCO |
| Talk time | 21 h |
| Unified communications | No |
| USB cable length | 1.2 m |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Virtual surround | No |
| Voice control | Yes |
| Voice guidance | Yes |
| Voice guidance languages | English |
| Volume control | Button |
| Warnings | The product contains batteries which must be disposed of correctly. Do not disassemble or modify the product yourself. Read the user manual before use. |
| Wearing style | Head-band |
| Weight | 286 g |
| Width | 160 mm |
| Width (imperial) | 16 cm (6.3") |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Wireless range | 30 m |
| Wireless receiver interface | USB Type-C |
| Works with Amazon Alexa | No |
