



Jabra Evolve2 50 - USB-C/A MS Stereo (without Bluetooth)
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Jabra
- Κωδικός: WLONONWCROJNC
- Βάρος(kg): 0.28kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 22.30cm x 19.30cm x 5.80cm
- EAN: 5706991034059
193,16€
Χωρίς ΦΠΑ: 155,78€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Applications supported | Jabra Direct Jabra Xpress |
| Auto power off | No |
| Auto-connect | Yes |
| Automatic volume adjustment | No |
| Bluetooth | No |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | No |
| Bluetooth profiles | AVRCP SBC A2DP |
| Bone conduction sensor | No |
| Cable colour | Black |
| Cable length | 1.7 m |
| Cable length (imperial) | 14.2 cm (5.58") |
| Call management | Remote Call Control (RCC) |
| Carrying case | No |
| Certification | Cisco Unify Microsoft Teams Zoom Google Meet Amazon Chime Works With Chromebook |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Charging case | No |
| Charging stand | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Control type | Buttons |
| Control unit type | On-ear control unit |
| Country of origin | China |
| Daisy chain | No |
| Depth | 175 mm |
| Depth (imperial) | 17.5 cm (6.89") |
| Digital Signal Processing (DSP) | Yes |
| Driver unit | 2.8 cm |
| Ear coupling | Supraaural |
| Ear cushion type | Single size leatherette cushion |
| Ear pad material | Leatherette |
| Easy pairing | No |
| Fast charging | No |
| FM radio | No |
| Folding microphone | Yes |
| Frequency response (music mode) | 20 - 20000 Hz |
| Frequency response (talk mode) | 150 - 6800 Hz |
| Guarantee | G024M |
| HD voice | No |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 84 dB |
| Headset type | Binaural |
| Hearing protection technologies | Jabra PeakStop |
| Heart rate monitor | No |
| HearThrough | No |
| Height | 65 mm |
| Height (imperial) | 6.5 cm (2.56") |
| Housing material | Polycarbonate (PC), Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Impedance | 16 |
| In-ear pressure relief | No |
| LED indicators | Call |
| Material | Stainless steel Polycarbonate (PC) Leatherette Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Maximum input power | 30 mW |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| Microphone frequency | 20 - 10000 Hz |
| Microphone mute | Yes |
| Microphone sensitivity | -35 dB |
| Microphone type | Boom |
| Motion sensor | No |
| Multipoint connectivity | No |
| Music playback | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Noise canceling | Yes |
| Noise canceling type | Passive |
| Noise reduction | No |
| Number of microphones | 4 |
| On/off switch | Yes |
| Operating keys | Volume + Volume - |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 C |
| Optimized for | Microsoft Teams |
| Over the Air Updates (OTA) | No |
| Package depth | 170 mm |
| Package height | 202 mm |
| Package width | 50 mm |
| Packaging content | Headset Carry pouch User documents |
| Phonebook access profile (PBAP) | No |
| Pouch | Yes |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Protective pouch | Yes |
| Quantity | 1 |
| Quick start guide | Yes |
| Rechargeable battery | No |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Refurbished | No |
| Speakerphone | No |
| Steel hinges | No |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 55 C |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C / USB Type-A |
| USB Type-C charging port | No |
| Virtual surround | No |
| Voice control | No |
| Voice guidance | No |
| Voice guidance languages | Korean English French Japanese German |
| Volume control | Button |
| Wearing style | Head-band |
| Weight | 148.9 g |
| Width | 193 mm |
| Width (imperial) | 19.3 cm (7.6") |
| Wireless range | 30 m |
| Works with Amazon Alexa | No |
